وبلاگ

چیدمان دکوراسیون منزل در پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی

چیدمان دکوراسیون منزل در پذیرایی، اتاق خواب و سرویس بهداشتی

 

چیدمان دکوراسیون منزل یکی از کارهای دشواری است که بیشتر خانم‌های خانه برای انجام آن دچار سردرگمی می شوند زیرا دوست دارند تمام وسایلی که می خواهند را در جای مناسب خود قرار دهند که هم یک دکوراسیون منحصر به فرد داشته باشند و هم هماهنگی و هارمونی در محیط حفظ شود و باعث زیباتر شدن آن شود.

ولی این که چه وسایلی را متناسب با سبک دکوراسیون انتخاب کنید و در کجای منزل قرار دهید جزو نکاتی است که به چیدمان بهتر دکوراسیون کمک زیادی می‌کند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نکاتی که باید در مورد چیدمان دکوراسیون منزل و اتاق خواب باید بدانید را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید با دید بازتری چیدمان دکوراسیون خود را انجام دهید.

 

چیدمانچیدمان

 

.

در هر خانه ای اتاق خواب یکی از قسمت های خیلی مهم است زیرا تقریبا یک سوم از شبانه روز شما در اتاق خواب می گذرد و شاید بتوان گفت که به اندازه قسمت پذیرایی و نشیمن اهمیت دارد و لازم است دکوراسیون اتاق خواب هم به گونه‌ای باشد که تمام موارد در جهت زیباتر شدن و چیدمان بهتر آن به کار گرفته شود.

اتاق خواب باید طوری چیده شود که اصلی ترین هدف آن یعنی به دست آوردن آرامش و استراحت کردن با قرار گرفتن در آن به دست ‌آید و همه افراد از اتاق خواب به عنوان یک قسمتی از خانه یاد می کنند که قرار است در آن از همه تنش ها و دغدغه های روزانه خلاص شوند و انرژی از دست رفته در طول روز را دوباره به دست آورند و از خستگی ها رها شوند. تزیین اتاق خواب یکی از مهم ترین کارهایی است که برای یک دکوراسیون خوب باید به آن توجه کنید.

بهتر است در دیزاین اتاق خواب به نکات مختلفی مثل رنگ دیوارها و طرح پرده ها و فرش ها و کاغذ دیواری و قالیچه و سایر وسایل دقت کنید تا با برقراری یک هارمونی زیبا علاوه بر اینکه آرامش را در اتاق خواب به وجود بیاورید به زیباتر شدن خانه ها کمک کرده باشید.

 

چیدمان

چیدمان

.

با توجه به اینکه شما در چه خانه ای با چه متراژی زندگی می کنید و اینکه اتاق خواب شما چه میزان فضا دارد چیدمان اتاق شما می تواند متفاوت باشد. مثلا اگر در خانه های آپارتمانی کوچک زندگی می کنید و اتاق خواب شما یک فضای خیلی محدود و کوچکی دارد چیدمان متفاوتی نسبت به وقتی که در خانه ویلایی زندگی می‌کنید و اتاق خواب بزرگی دارید خواهد داشت.

معمولا چیدمان اتاق های کوچک کار دشوارتری است زیرا باید همه وسایل مورد نیاز در یک محیط کوچک طوری قرار بگیرد که علاوه بر زیبایی محیط شلوغ به نظر نرسد و آرامش از آن گرفته نشود.

بهترین جایی که در چیدمان اتاق خواب برای تخت خواب می توانید در نظر بگیرید این است که اگر اتاق شما پنجره دارد بهتر است تخت را در مقابل پنجره قرار دهید و برای رنگ دیوارها و روتختی بهتر است از رنگ های روشن و زنده استفاده کنید و اگر اتاق شما کوچک است بهتر است بیشتر از رنگ سفید استفاده کنید زیرا رنگ سفید باعث می شود خانه شما بزرگتر دیده شود و برای اینکه خنثی بودن محیط را بشکنید سعی کنید در کنار رنگ سفید از بالش های رنگی استفاده کنید تا فضا یکنواخت و کسل کننده هم نباشد.

 

چیدمان
چیدمان

.

اگر اتاق خواب کوچکی دارید سعی کنید تخت خوابی برای اتاق خریداری کنید که در زیر آن کمد و کشو قرار دارد تا بتوانید وسایل بیشتری را در آن قرار دهید زیرا در هر صورت یک فضایی از اتاق توسط تخت اشغال شده پس بهتر است از همین فضا نهایت استفاده را ببرید.

اگر می خواهید در اتاق میز تحریر هم داشته باشید آن را در گوشه اتاق قرار دهید و تا آنجا که ممکن است در اتاق از صندلی های تاشو استفاده کنید و در اتاق خواب های کوچک بهتر است از آینه های بزرگ استفاده کنید که انعکاس باعث بزرگتر نشان دادن اتاق شود.

 

چیدمان مبلمان راحتی در دکوراسیون منزل

از آن جا که بیشتر اتاق های پذیرایی و نشیمن منازل ما مستطیل و مربع شکل هستند و چیدمان آن ها بستگی به نقطه کانونی فضای اتاق دارد. نقطه کانونی عموما شومینه و یا پنجره های مشخص یا حتی تلویزیون است. وقتی که مرکز کانونی اتاق مشخص باشد چیدمان هم طبق آن مشخص میشود. خیلی ها برای اتاق پذیرایی خود یک مبل سه نفره و یک نفره و دو نفره و گاهی چند مبل یک نفره انتخاب می‌کنند. برای اینکه این مبل ها را در سالن پذیرایی بچینید باید فضای کافی بین دیوار و مبلمان و گوشه های اتاق قرار بدهید و به این نکته توجه داشته باشید که افراد بتوانند به راحتی در اتاق پذیرایی جابجا شود و برای تردد افراد مشکلی پیش نیاید.

.

چنانچه فضای مد نظر شما دارای چند در ورودی می باشد اول یک خط فرضی از یکی از درها به در دیگر رسم کنید و فکر کنید که مبلمان را به چه صورت بچینید که حرکت و جابه جا شدن بین درها راحت باشد و بتوانید به راحتی از دری به در دیگر رفت و آمد کنید. حتی در این نوع خاص چیدمان هم باید به مرکز کانونی اتاق توجه داشته باشید و با توجه به آن چیدمان را انجام دهید. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

راحتی

راحتی

چیدمان مبل ال در دکوراسیون منزل

این روزها خیلی از خانواده ها در خانه های کوچک و نقلی زندگی می کنند و برای اینکه بتوانند در این خانه ها همه ی وسایل دلخواه را جا بدهند باید با قوانین دکوراسیون آشنا باشند و بدانند چه وسایلی برای چه خانه ای بهتر است؟ در مورد مبلمانی که در این خانه ها قرار می گیرد باید بگوییم که یکی از مناسب ترین ها قطعا مبلمان ال شکل هستند که جزو دسته مبل راحتی محسوب می‌شوند.

از مبل ال می توانید برای تفکیک فضای داخلی خانه استفاده کنید زیرا هم جایی زیادی را اشغال نمی کند هم با خرید آن ها نشیمن های بیشتری برای شما فراهم می شود. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

الال

 

چیدمان مبل استیل و سلطنتی در دکوراسیون منزل

در بین انواع مختلف مبل هایی که طراحی و تولید شده اند و به مشتری ها عرضه می شوند، مبل های سلطنتی ابهت خاصی دارند و اصالت گیرایی در آن هاست. در مورد این سبک مبلمان بهترین پیشنهادی که می توان برای چیدمان طریقه ی چیدمان متقارن و قرینه است که باعث می شود دکوراسیون اشرافی تر و لوکس تر به نظر برسد.

برای چیدمان صحیح قطعه سه نفره مبل را اول از همه در جای مناسب قرار دهید و بعد از آن سایر قطعات را در جای مناسبی قرار دهید. این مبل ها قیمت نسبتا بالایی دارند و هیچ وقت از مد نمی افتند و به علت ظاهر زیبا و جذابی که دارند می توانند برای بیشتر فضاهای نشیمن و پذیرایی مناسب باشند. البته باید در نظر داشته باشید که متناسب با سبک دکوراسیون مد نظر در خانه خودتان لوازمی که به عنوان دکوری و لوازم جانبی استفاده می کنید

و با سایر وسایل همخوانی داشته باشد. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

کلاسیک
کلاسیک

 

چیدمان مبل های گرد و نیم دایره در دکوراسیون منزل

خیلی از افراد برای اینکه به خودشان زحمت ندهند و برای چیدمان دچار سردرگمی نشوند سعی می کنند سمت مبل های گرد نروند چون اطلاعی از نحوه ی صحیح چیدن آنها ندارند که هم زیبایی مبلمان حفظ شود هم فضای اضافی در محیط اشغال نشود و سعی می‌کنند دنبال مبل های مستطیلی و ال شکل بروند که جایگاه مشخصی در منازل دارند و چیدمان آنها زیاد سخت نیست. اما شما سعی کنید جزو آن دسته نباشید و با کمی زحمت دکوراسیون منحصربفردی را رقم بزنید.

معمولا بخاطر شکل گرد این نوع مبلمان قسمت هایی از خانه که پشت این شکل هندسی خاص مبل گرد قرار می گیرند بدون استفاده باقی می مانند و باعث می‌شود که فضای زیادی در خانه بیکار بماند که در خانه های کوچک هر قسمت نیاز است و باید از تمام پتانسیل فضا استفاده کنید. برای چیدن مبل های نیم دایره ای و دایره ای بهتر است آنها را کنار دیوارهای منحنی و پنجره ها قرار بدهید زیرا با این روش نه قسمت های مختلف فضا بیهوده اشغال می شوند و نه فضای پرت به وجود می آید.

چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

مبل گردمبل گرد

 

چیدمان مبلمان استیل و راحتی کنار هم در دکوراسیون منزل

کسانی که در خانه های کوچک زندگی می کنند معمولاً مجبور هستند از یک دست مبل در خانه خود استفاده کنند که برای خرید همان یک دست باید موارد زیادی را مد نظر بگیرند. اما کسانی که این شانس را دارند که در خانه های بزرگتر زندگی کنند ممکن است تصمیم بگیرند در خانه خود از دو دست مبلمان استفاده کنند و ممکن است دو دستی که انتخاب می کنند از دو سبک مختلف باشد و ندانند که بهتر است چیدمان به چه صورت باشد. اگر به طور مثال مبل راحتی مدرن و مبل سلطنتی استیل و کلاسیک انتخاب کنند بهتر است چطور در دکوراسیون قرار دهند که هم باعث زیبا شدن منزل شود و هم ناهماهنگی باعث آشفته به نظر رسیدن منزل نشود.

در صورتیکه علاقمند هستید در یک محیطی از دو سرویس مبل استفاده کنید که با یکدیگر متفاوت هستند هم از نظر ظاهر و هم از نظر سبک، بهتر است قسمتی که به طور روزمره از آن استفاده می کنید را به عنوان فضای نشیمن در نظر بگیرید و یک قسمتی را به مهمانی های خاص و نشست های رسمی تر اختصاص دهید. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

مبلمبل

 

چیدمان مبل راحتی چرم در دکوراسیون منزل

وقتی که تصمیم به چیدمان مبلمان چرم خود گرفتید سعی کنید در کنار مبلمان چرم تیره رنگ از رنگ های نارنجی و آبی هم استفاده کنید و وسایلی به این رنگ را در داخل دکوراسیون قرار دهید تا باعث شوید زیبایی دکوراسیون چند برابر به چشم بیاید و فضای چشمگیرتری را به وجود خواهد آورد. به کار بردن رنگ های گرم و حضور فرش و گلیم هم گزینه های بسیار مناسبی برای هم جواری مبل چرم راحتی است و باعث می شود محیط خانه شما جذابتر شود.

همچنین می توانید با استفاده از میز های عسلی چوبی در کنار آینه هایی با قاب چوبی و استفاده از کوسن هایی با استفاده از پارچه های کرباس باعث شوید که سبک منزل شما به سمت سبک روستیک مدرن پیش رود. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

مبل چرممبل چرم

 

چیدمان میزهای ناهار خوری در دکوراسیون منزل

برای تزیین میزناهارخوری بهتر است قبل از همه چیز، یک رومیزی نخی تهیه کنید و روی میز قرار دهید و بعد از آن زیر بشقابی رانر که این رانر پارچه ای است که عرض ۶۰ سانتیمتر دارد و وسط میز ناهارخوری قرار می گیرد و از دو طرف آویزان میشود بعد از اینکه رومیزی نخی و رانر را بر روی میز گذاشتید باید قاشق، چنگال و بشقاب و سایر لوازم دیگر را بر روی میز قرار دهید.

از وسایل تزئینی کوچک و گل ها هم میتوانید روی میز غذاخوری استفاده کنید تا ظاهر میز ناهارخوری شما فضای پذیرایی بهتری برای مهمانانتان بوجود بیاورد. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

میز نهارخوری
میز نهارخوری

 

اصول چیدمان میز جلومبلی در دکوراسیون منزل

برای طراحی دکوراسیون داخلی قواعد مشخصی وجود دارد که یادگیری آن ها باعث می شود چیدمان بهتری داشته باشید. یکی از ابن قوانین، قانون سه تایی است که اگر آن را در منزل پیاده کنید می توانید هر بیننده ای را مجذوب خود کنید. در این قانون، اشیا باید در یک ترکیب سه تایی قرار بگیرند که با این کار باعث می شوید وسایل از نظر بصری و نظم دهی زیبایی بیش تری پیدا می کنند.

طبق این قانون شما قادر خواهید بود تا انواع وسایل، رنگ ها و بافت ها را کنار هم قرار دهید و ترکیبات زیبایی رقم بزنید. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

میزجلومبلی
میزجلومبلی

 

دکوراسیون کتابخانه در دکوراسیون منزل

در خانه هایی که افراد کتابخوان و اهل مطالعه زندگی می کنند قطعا کتابخانه ها یکی از اصلی ترین فاکتورهای چیدمان است و آن ها که در کنار این عادت مطالعه می خواهند سلیقه ی بیشتری به خرج دهند، از آنها برای جنبه تزئینی هم استفاده می کنند و سعی می کنند در قفسه هایی که مشرف به پذیرایی هست کتاب هایی با رنگ های متناسب با دکوراسیون و مبلمان را قرار دهند.

در مورد چینش کتابخانه ها بهتر است کتاب ها با اصول و قاعده چیده شوند تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و هم جنبه زیبایی و تزئینی را در نظر گرفته باشید. از آنجا که وقتی کتابی در کتابخانه قرار دارد ممکن است چند وقت یکبار مورد مطالعه قرار بگیرد سعی کنید تقسیم بندی و چیدمان کتاب ها به گونه ای باشد که دسترسی آنها راحت باشد.

در ضمن موقع چیدمان اول کتاب‌هایی که بیشتر به کارتان میاید را در قفسه ها قرار دهید و با توجه به موضوع یا نام نویسنده ها طبقه بندی کتب را انجام دهید. سعی کنید کتاب ها را به صورت عمودی به ترتیب از بزرگ به کوچک قرار دهید که کتاب‌های بلندتر سمت راست باشند و همین طور کوتاه طرح‌ها سمت چپ قرار بگیرند. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

کتابخونهکتابخونه

 

اصول چیدمان شلف و قفسه در دکوراسیون منزل

شلف ها نمونه ی به روز طاقچه های قدیمی هستند که در طرح های متنوعی عرضه می شوند که امروزه با تغییر دکوراسیون داخلی منازل، دیگر طاقچه های قدیمی حذف شده اند و در معماری های جدید طاقچه در خانه ها ساخته نمی‌شود.

به همین علت است که نجارها تصمیم گرفتند با چوب آن را شبیه سازی کنند که اگر کسی دوست داشت آنها را در منزل خود داشته باشد.

بتواند از این شلف ها استفاده کند و همچنین کسانی که توان خرید مالی بوفه های تزئینی و فانتزی را ندارند و یا فضای کافی در منزل خود ندارند می توانند از این شلف ها برای تزئین و قرار دادن وسایل خود استفاده کنند. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید.

تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

قفسه

قفسه

 

چیدمان سالن های پذیرایی مستطیل شکل در دکوراسیون منزل

چیدمان قسمت نشیمن و پذیرایی خانه ها جزو هم ترین قسمت های چیدمان است که هر فردی موقع آمدن به خانه شما اول از همه با آن قسمت روبرو می شود و تاثیر آن در نگاه اول اهمیت بسزایی دارد. با توجه به این که شکل کلی محیطی که شما می خواهید دکوراسیون آن را انجام دهید چگونه است شما می توانید تنوع چینش را بالا ببرید. مثلا محیط شما میتواند مربع یا مستطیل باشد. اگر سالن شما قابل تقسیم به دو بخش بوده و آشپزخانه شما جایی برای میز ناهار خوری ندارد و میز ناهار خوری شما با مبلمانتان ست است، می توانید بخشی از پذیرایی خود را به میز ناهار خوری و بخش دیگر آن را به مبلمانتان اختصاص دهید.

نقطه کانونی شما در این دکوراسیون تلویزیون است. روبرو تلویزیون بهتر است یک مبل سه نفره قرار دهید، یک طرف مبل دو نفره و در مقابل آن دو مبل یک نفره قرار دهید. برای چیدمان دکوراسیون منزل خود از مبل نیم ست به همراه پاف هم می توانید استفاده کنید. چنانچه تمایل دارید در مورد این مسئله خیلی کامل تر و دقیق تر مطالعه داشته باشید تا آگاهی شما بیشتر شود پیشنهاد می کنیم مطلب مرتبط با این موضوع را که در همین سایت برای شما فراهم کرده ایم را از دست ندهید و با دقت مطالعه کنید.

 

قفسه

سالن

 

چیدمان اتاق خواب کودک

مواردی که گفته شد برای تزیین اتاق خواب افراد بزرگتر بود ولی اگر تصمیم داشته باشید اتاق خواب کودک خود را تزیین کنید باید یکسری نکاتی را مد نظر داشته باشید که یکی از آنها این است که سعی کنید در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک خود رنگ ها و وسایلی را انتخاب کنید که به خلاقیت و حس رویاپردازی او کمک کرده باشید و یک فضای آرام و شادی را برای کودک فراهم کنید که از قرار گرفتن در اتاق خود لذت ببرد.

همچنین بهتر است وسیله هایی که امکان خطر برای او دارند جلوی دست او نباشند و در قفسه هایی که به دیوار متصل اند این وسیله ها را قرار دهید و بهتر است از چراغ هایی در اتاق کودک استفاده کنید که هنگام خواب اتاق کاملا تاریک نباشد و خیلی هم روشن نباشد که خواب او دچار مشکل شود.

استفاده از نقاشی های خود کودک به روی دیوار باعث می شود که برای تقویت حس خلاقیت او یک گام مثبت بر داشته باشید و یا می توانید برای کاغذ دیواری اتاق خواب او هم از طرح های کارتونی و شخصیت های کارتونی مورد علاقه اش استفاده کنید.

 

چیدمانچیدمان

.

اگر تصمیم داشتید که اتاق خواب کودکان شما مشترک باشد حتما به جنسیت آنها توجه کنید و اگر قرار است که کودک دختر و پسر شما در یک اتاق باشند به سلیقه هر دو توجه کنید. و از سلیقه آنها هم برای چیدمان اتاق خواب خودشان استفاده کنید و حتما به کودکانتان برای چیدمان دکوراسیون اتاق آنها توجه کنید.

اگر فرزند شما رو به نوجوانی و جوانی می رود باید اتاق او چیدمان متفاوت تری داشته باشد و لازم است که حتما برای چیدمان اتاق او با خودش مشورت کنید و از سلیقه و نظر او در چیدمان اتاق خوابش استفاده کنید زیرا قرار است علاوه بر خوابیدن و تفریح کردن در اتاق مطالعه هم داشته باشد پس بهتر است میز مطالعه و یک کتابخانه کوچک خلاقانه هم در اتاق او داشته باشید تا او را به سمت مطالعه و درس خواندن ترغیب کنید. قرار دادن یک تخته وایت برد در اتاق او کار مثبتی است که باعث می شود برای انجام کارها و تکالیف خود انگیزه بیشتری داشته باشد.

 

چیدمان منزل آشپزخانه

از بین قسمت های مختلف هر خانه، آشپزخانه یکی از جاهایی است که معمولا خانم های خانه دار توجه زیادی به آن دارند و سعی می‌کنند از بهترین وسایل و بهترین چیدمان برای تزئین آن استفاده کنند. از آنجا که با گذشت زمان بیشتر افراد در خانه های کوچک تر و یا آپارتمانی زندگی می کنند و فضای آشپزخانه هر روز محدود تر می شود دیگر جایی برای میز ناهارخوری در خانه های کوچک وجود ندارد و گاهی افراد سعی می کنند از اپن آشپزخانه به عنوان میز استفاده کنند و با قرار دادن صندلی های اپن مخصوص به تزیین این قسمت از آشپزخانه می پردازند.

همچنین قرار دادن وسایل مختلف که باید در آشپزخانه باشد نیز امر مهمی است. زیرا اگر هر وسیله در جای خود قرار بگیرد نه تنها باعث شلوغ به نظر رسیدن آشپزخانه نمی شود بلکه باعث می شود در عین کارآیی بالا زیبایی و آرامش هم در آن وجود داشته باشد.

 

چیدمان

چیدمان

.

اما گاهی اوقات شما این شانس را دارید که صاحب یک آشپزخانه بزرگ باشید و تصمیم میگیرید که میز ناهار خوری در سبک های مختلف انتخاب کنید و با توجه به اینکه سبک غالب دکوراسیون منزل شما چه چیزی است به خرید میز ناهارخوری می پردازید. اگر سبک غالب دکوراسیون شما کلاسیک بود بهتر است از بین انواع مدل های ناهارخوری کلاسیک یکی که با تعداد نفرات شما و فضای منزل شما بیشتر هماهنگی دارد را انتخاب کنید و اگر سبک منزل شما مدرن است می تواند از میزهای ناهارخوری استفاده کنید که مطابق با سبک مدرن است تا هماهنگی بین قسمت‌های مختلف خانه به وجود بیاید.

در این مقاله سعی کردیم نکاتی که باید برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه به آن توجه کنید را برای شما بیاوریم و هم آشپزخانه کوچک و بزرگ را در نظر گرفتیم تا شما صاحب هر منزلی که هستید بتوانید چیدمان بهتری داشته باشید.

در دیزاین آشپزخانه چیزی که مهم است متراژ آشپزخانه نیست زیرا بزرگتر بودن آن حتما به معنی بهتر بودن و مفیدتر بودن آن نیست بلکه چیزی که مهم است استفاده از وسایل مناسب و چیدمان درست است که باعث می‌شود آشپزخانه خانه شما به یک جای بهتر و کاربردی تر تبدیل شود.

 

 

چیدمانچیدمان

.

به طور مثال یکی از چیزهایی که در زیبایی آشپزخانه شما تاثیر گذار است نورپردازی و روشنایی آن است. هر چه نوری که در فضا باشد تنظیم بهتری داشته باشد و بیشتر باشد اشپزخانه شما بزرگتر دیده می شود و اگر بتوانید از کابینت های شیشه ای در آشپزخانه های کوچک استفاده کنید به خاطر انعکاس نور باعث می شوید که محیط بزرگتر دیده شود.

بهتر است در آشپزخانه ها از پرده هایی که ضخیم و تیره رنگ هستند استفاده نکنید و تا جایی که ممکن است اجازه دهید نور در فضای آشپزخانه وجود داشته باشد زیرا وسایل زیادی در آشپزخانه وجود دارد و اگر نور هم کم باشد باعث می شود یک فضای کوچک و شلوغ به نظر برسد.

.

نکته دیگری که برای زیباتر شدن آشپزخانه و چیدمان باید به آن توجه کنید رنگ کفپوش و دیوارها و وسایلی است که در آشپزخانه استفاده می شود. همانطور که بارها اشاره کردیم استفاده از رنگ سفید باعث بزرگ تر دیده شدن فضا می شود اما اگر شما اشپزخانه بزرگ دارید اجازه دارید از رنگ های دیگر هم برای وسایل و دیوارها استفاده کنید. ولی اگر آشپزخانه شما خیلی کوچک است ترجیحا از رنگ سفید برای دیوارها و یا کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

برای چیدن وسایل هم سعی کنید وسایلی که خیلی مورد استفاده شما نیست و زود به زود از آنها استفاده نمی کنید را حتما در کابینت ها و یا حتی کابینت های بالا قرار دهید و وسایلی که بیشتر از آنها استفاده می کنید را در کابینت های پایین بگذارید و یکسری وسایلی که بیشتر از آن استفاده می کنید مثل سینی ها و چاقو ها، بهتر است روی کابینت قرار داشته باشند و در جایگاه زیبا و مخصوصی که در بازار عرضه می‌شود قرار دهید که هم در دسترس باشند و هم مثل یک وسیله تزئینی در آشپزخانه شما قرار بگیرند.

 

چیدمان

چیدمان

.

سعی کنید اجاق گازی را برای آشپزخانه انتخاب کنید که با فضای آشپزخانه شما و متراژ آن همخوانی داشته باشد. اگر آشپزخانه خیلی کوچکی دارید یک گاز ۴ شعله برای آشپزخانه شما کفایت می کند و لازم نیست که حتما از اجاق گاز های بزرگ و یا فردار که فضای زیادی را اشغال می کند استفاده کنید.

اگر در فضای آشپزخانه شما یک قسمتی مثل پنجره وجود دارد که جلوی آن جای خالی برای وسیله گذاشتن است سعی نکنید با پر کردن وسایل مختلف آنجا را شلوغ کنید بلکه بهتر است در آن قسمت یک گلدان و یا چند وسیله تزیینی کوچک قرار دهید که باعث زیباتر شدن فضای آشپزخانه شما شود و نور کافی بتواند به فضا برسد.

اگر در خانه ای زندگی می کنید که آشپزخانه کوچکی دارد سعی کنید از صندلی های کوچک تر در آشپزخانه استفاده کنید تا جلوی رفت و آمد شما را نگیرد و یا می توانید از مدل های جدید میز و صندلی های ناهارخوری که به صورت کامل تا می شوند و به دیوار می چسبند استفاده کنید و در مواقع لزوم آنها را باز کنید و استفاده کنید.

از قرار دادن گل و گیاه در هیچ فضایی کوتاهی نکنید زیرا گذاشتن گل و گیاه و گلدان در هر محیطی باعث می شود که حس تازگی و طراوت در محیط وجود داشته باشد و آن را زیباتر کنند.

 

چیدمان

چیدمان

 

چیدمان منزل سرویس بهداشتی

در بین قسمت‌های مختلف خانه سرویس بهداشتی و حمام جز قسمت هایی هستند که جلوی دید نیستند و در وهله اول افرادی که از یک خانه استفاده می کنند یا وارد یک خانه می شوند توجه شان به آن جلب نمی شود. ولی این دلیل بر اهمیت پایین این قسمت نیست. در صورتی که دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام هم جزو قسمت های مهمی است که باید به آن توجه کرد.

در بیشتر خانه ها وقتی که چیدمان قسمت‌های مختلف خانه مثل پذیرایی و نشیمن و آشپزخانه تمام می شود برای قسمت سرویس بهداشتی و حمام نهایت وقتی که می گذارند برای تمیز کردن و شستشوی آن است و کمتر کسی این جسارت این را دارد که دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام را تغییر دهد و از رنگ های مختلف و ترکیب رنگ های متنوع در آن استفاده کند.

ولی برای این برای افرادی که علاقمند هستند تا در این قسمت خانه هم موفق عمل کنند پیشنهاداتی داریم که با خواندن این مطلب متوجه می شوید که برای چیدمان دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام انجام چه کارهایی باعث می شود که یک دکوراسیون زیبا تر و بهتر داشته باشید و از آن لذت ببرید.

 

 

چیدمانچیدمان

 

.

یکی از مواردی که برای تزیین سرویس بهداشتی باید در نظر بگیرید رنگ آن است. استفاده از رنگ های پر انرژی مثل قرمز باعث می شود که هیجان خاصی در محیط برقرار شود. کسانی که می خواهند از رنگ‌های خاص مثل قرمز، آبی، سبز و از این دست رنگ ها برای برای سرویس بهداشتی خود استفاده کنند باید مراقب باشند که از ترکیب رنگ هایی استفاده کنند که در عین داشتن هارمونی باعث زیباتر شدن محیط شود.

می توانید در قسمت‌های مختلف مثل وسایل بهداشتی، آینه، زیرپایی، اکسسوری و دکور ها از این رنگ ها استفاده کنید. البته سعی کنید از هر رنگی که در سرویس بهداشتی و حمام استفاده میکنید در نظر داشته باشید که هر رنگ و سبکی فقط وقتی زیباتر است که شما دائما به تمیز کردن آن بپردازید و همیشه یک حمام و سرویس بهداشتی کاملا تمیز داشته باشید و سعی کنید حتما از یک بوگیر بسیار قوی و خوب استفاده کنید و با این کار متوجه تاثیر مثبت آن روی خودتان و مهمان هایتان خواهید شد.

سعی کنید از رنگ های ترکیبی هم در سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنید زیرا استفاده از یک رنگ تنها بعد از گذر مدتی باعث می‌شود که شما از آن خسته شوید و دلتان را بزند و به طور مثال در کنار رنگ قرمز شما می توانید از رنگ سفید استفاده کنید و یا هم خانواده های رنگ قرمز را در کنار آن به کار ببرید.

 

چیدمانچیدمان

 

.

سعی کنید برای چیدمان دکوراسیون آشپزخانه به دیوار کوب ها و آینه و سایر وسایل دقت خاصی داشته باشید و سعی کنید تمام وسایلی که برای یک سرویس بهداشتی کامل نیاز است را در آن قرار دهید، زیرا هر چقدر هم که یک سرویس بهداشتی زیبا باشد اگر وسایلی که برای چیدمان آن نیاز است ناقص باشد باعث می شود تمام کارهای دیگری که شما در جهت زیبا سازی آن کرده اید به چشم نیاید. بهتر است در سرویس بهداشتی از آینه های بزرگ استفاده کنید و همیشه آن را تمیز نگه دارید.

همچنین سعی کنید در قسمتی که آینه قرار دارد نورپردازی زیاد و مناسب باشد. این قضیه هم باعث می شود که محیط قرینه تر و بزرگتر دیده شود و هم برای انجام کارهای بهداشتی و آرایشی دید بهتری خواهید داشت و تمرکز شما بیشتر خواهد بود.

 

چیدمانچیدمان

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *