وبلاگ

مبل کلاسیک بهتر است یا راحتی؟

برای منزل شما مبل کلاسیک بهتر است یا راحتی؟

 

مبل کلاسیک در خیلی از موارد ممکن است دیده باشید که افرادی که سعی دارند در منزل خود دکوراسیون سنتی و مدرن را با هم ترکیب کنند این کار را به درستی نمی توانند انجام دهند زیرا آگاهی کافی در مورد قوانین ترکیب سبک ها ندارند.

در خیلی از موارد که افراد قصد ترکیب دکوراسیون با دو سبک مختلف را ندارند و فقط به خاطر آگاهی نداشتن و آشنا نبودن با سبک های مختلف چیدمان اشتباهی را برای منزل خود انجام می دهند و باعث می شود که با تمام هزینه هایی که انجام شده است ظاهر منزل نه تنها زیبا نباشد بلکه کاملا آشفته به نظر برسد.

مبل سلطنتی استیل کلاسیک طلایی چرم کرمی پرده پذیرایی حریر کرم طرحدار آباژور رومیزیمبل سلطنتی استیل کلاسیک طلایی چرم کرمی پرده پذیرایی حریر کرم طرحدار آباژور رومیزی

 

دکوراسیون مبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی رویه ساتن طرحدار لوستر و بوفه و ویترین سلطنتیدکوراسیون مبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی رویه ساتن طرحدار لوستر و بوفه و ویترین سلطنتی

.

خانه ای را تصور کنید که از نمای خارجی کاملا ظاهر رومی داشته باشد یعنی متراژ بالا و حجم زیاد داشته باشد و بخواهید برای آن مبلمان تهیه کنید. در این مورد پیشنهاد ما به شما این است که مبل کلاسیک را انتخاب کنید. یا اگر قصد دارید که از دو سبک در منزل استفاده کنید سعی کنید که با وجود تفاوت هایی که این دو دارند هارمونی محیط حفظ شود و زیاد از محدوده سبک و تم رنگی هم خارج نباشند.

گاهی دیده می‌شود که افراد برای خانه های بزرگ با متراژ بالا سعی دارند که از دو دست یا بیشتر مبلمان در خانه خود استفاده کنند که در این صورت ترجیح می دهند از یک مبل مدرن و راحتی در قسمت نشیمن و در قسمت پذیرایی از مبلمان استیل کلاسیک استفاده کنند و همین طور برای میز ناهارخوری ممکن است از سبک کلاسیک یا مدرن در آشپزخانه یا قسمت پذیرایی استفاده کنند.

مبل سلطنتی استیل کلاسیک برنز روکش کرم کاغذ دیواری پذیرایی دکوراسیون سلطنتیمبل سلطنتی استیل کلاسیک برنز روکش کرم کاغذ دیواری پذیرایی دکوراسیون سلطنتی

 

مبل سلطنتی استیل کلاسیک کرمی بنفش روکش ساتن طلایی کاغذ دیواری پذیراییمبل سلطنتی استیل کلاسیک کرمی بنفش روکش ساتن طلایی کاغذ دیواری پذیرایی

 

.

حتی دیده شده است که در فضاهای خیلی بزرگ از هر دو نوع سبک برای میز ناهار خوری و میز پذیرایی و قهوه خوری استفاده می شود. ولی در نظر داشته باشید که در یک محیط از هر سبک و نوعی که خریداری می‌کنید با هم همخوانی و هارمونی داشته باشد و زیاد خارج از عرف نباشد.

 

با توجه به سبک های مختلفی که اعضای یک خانواده ممکن است داشته باشند، در گوشه و کنار محیط خانه طرح ها گلدان ها و پارچه های مختلفی به چشم می خورد که موجب می شود که جزئیات دکوری و ابزاری که به عنوان تزیین در منزل استفاده شده ست از طرح ها و مدل های مختلفی انتخاب شود و در این صورت شما هدف اصلی خود که زیبا کردن و آرامش بخشیدن و محیط دکوراسیون خانه بوده است را از دست داده اید و منزل شما نه تنها شبیه یک خانه نیست بلکه شبیه فروشگاه فروش مواد تزیینی و دکوراسیون به نظر می رسد.

 

مبل سلطنتی کلاسیک استیل مخمل کاراملی قهوه ای طرحدار ساده کوسن رنگی

مبل سلطنتی کلاسیک استیل مخمل کاراملی قهوه ای طرحدار ساده کوسن رنگی

 

مبل استیل سلطنتی کلاسیک ساتن سفید آبی گلدار طرحدار کاغذ دیواری پذیراییمبل استیل سلطنتی کلاسیک ساتن سفید آبی گلدار طرحدار کاغذ دیواری پذیرایی

.

اگر چنین حالتی به وجود بیاید و براساس سلیقه های مختلفی که در یک خانه وجود دارد چیزهای مختلف خریده شود که با هم همخوانی ندارند باعث می‌شود که آرامش از محیط گرفته شود و در عین حال حتی در متراژهای بالا خانه کوچکتر و محدودتر دیده شود.

همه مواردی که گفته شد بیشتر به علت نداشتن آگاهی افراد نسبت به نکات مهم در مورد دکوراسیون صحیح منزل است. زیرا آنها نمی‌دانند که در سبک های مختلف چه چیزهایی باعث هارمونی در کنار یکدیگر می شود و هنگامی که مشغول به خریداری مبلمان و دکور منزل هستند به نیازی که محیط مسکونی آنها دارد توجه نمی کنند و فقط بر اساس سلیقه ای که در همان لحظه به وجود می‌آید خرید را انجام می دهند.

مبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی مخمل طرحدار کرمی نخودیمبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی مخمل طرحدار کرمی نخودی

مبل استیل کلاسیک سلطنتی قهوه ای روی پارچه مخمل کرمی طرحدار پرده کاراملی نخودیمبل استیل کلاسیک سلطنتی قهوه ای روی پارچه مخمل کرمی طرحدار پرده کاراملی نخودی

 

تلفیق سبک ها در استفاده از انواع مبلمان ها

بیشتر خانه های ایرانی بین ۸۰ تا ۱۵۰ متر مربع است و امکان دارد با همین اندازه افراد مایل باشند که دکوراسیون سنتی و مدرن را با هم ترکیب کند. برای اینکه بتوانند به درستی این کار را انجام دهند بهتر است که برای دکور درست منزل طبق سلیقه ی افراد تصمیم گرفته شود که کدام یکی از دو نوع دکوراسیون سنتی یا مدرن سبک غالب منزل باشد.

مبل سلطنتی استیل کلاسیک قهوه ای ساتن قرمز کرم طرحدار گل گلی میز کنسول و آینهمبل سلطنتی استیل کلاسیک قهوه ای ساتن قرمز کرم طرحدار گل گلی میز کنسول و آینه

مبل کلاسیک سلطنتی استیل قهوه ای کرمیمبل کلاسیک سلطنتی استیل قهوه ای کرمی

 

یعنی افراد مشخص کنند که می خواهند در محیطی مدرن باشند که در کنار خود فاکتور های کلاسیک را هم دارد و یا برعکس سبک غالب خانه سنتی باشد و دارای ویژگی های مدرن هم باشد. اگر مایل به ترتیب سبک ها هستید و اطلاعات کافی در مورد انواع سبک های دکوراسیون و مبلمان اداری پیشنهاد می کنیم که مطالب مرتبط با انواع دکوراسیون را در همین سایت مطالعه کنید و در نهایت تصمیم بگیرید که تمایل دارید در منزل خود از چه نوع دکوراسیون استفاده کنیم.

.

اگر فکر می کنید که اطلاعات مناسبی از انواع دکوراسیون کلاسیک، مدرن یا نئوکلاسیک دارید بهتر است باز هم در این مورد مطالعه کنید زیرا ممکن است اطلاعات شما کافی نباشد و همین ناقص بودن اطلاعات باعث شود که نتوانید دکوراسیون مناسبی را برای منزل در نظر بگیرید.

مبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی ساتن کرمی طرحدارمبل استیل سلطنتی کلاسیک طلایی ساتن کرمی طرحدار

 

مبل استیل کلاسیک قهوه ای کرمی میز جلومبلی قهوه ایمبل استیل کلاسیک قهوه ای کرمی میز جلومبلی قهوه ای

 

وقتی که انواع مدل های دکوراسیون را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم که جاهایی که بیشتر از مجسمه در دکوراسیون منزل استفاده شده است تمایل بیشتر به سمت سبک کلاسیک بوده است. البته در سبک های مختلف از مجسمه های مدرن هم استفاده می شود که بهتر است تفاوت انواع مجسمه را هم بدانید.

.

اگر با دیدن مدل های مختلف دکوراسیون بازهم گمراه شدید که کدام مورد برای شما مناسب تر و جذاب تر است در نظر بگیرید که از بین تعدادی که مشاهده کرده اید تمایل شما برای کدام بیشتر بوده است. مثلا اگر ۱۰ مورد مشاهده کردید که بیش از ۵ مورد در آن مبلمان کلاسیک به چشمتان آمده است سبک کلاسیک را برای منزل و دکوراسیون خود انتخاب کنید.

مبل استیل کلاسیک سلطنتی کرمی طلایی فرش ایرانیمبل استیل کلاسیک سلطنتی کرمی طلایی فرش ایرانی

 

کنسول و آینه ویترین و بوفه طلایی مبل کلاسیک و استیل طلایی ساتن بنفشکنسول و آینه ویترین و بوفه طلایی مبل کلاسیک و استیل طلایی ساتن بنفش

 

کسانی که بیشتر از محیط های تاریک و دنج و خلوت خوششان می آید معلوم است که به سبک مدرن در دکوراسیون بیشتر اهمیت می دهند و علاقه مند هستند. در صورتی که اطلاع کافی از تعریف درست سبک و دکوراسیون داشته باشید ممکن است که در خریداری اجزای دکوراسیون دچار اشتباه شوید.

 

.

ممکن است دکوراسیون خانه و مبلمان را بسیار زیبا انتخاب کنید و همه چیز مناسب سبک و قوانین باشد اما در آخر کار از دکوری های استفاده کنید که هیچ ربطی به دکوراسیون و سبک شما ندارد و همین تضاد باعث شود که تمام زحمات شما به هدر برود.

مبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی قرمز زرشکی طرحدارمبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی قرمز زرشکی طرحدار

مبل کلاسیک استیل سلطنتی قهوه ای آبی طرحدار گلدارمبل کلاسیک استیل سلطنتی قهوه ای آبی طرحدار گلدار

 

پیشنهادات جذاب در چیدمان دکوراسیون

اگر مایل باشید پیشنهاد ما را در مورد یک نوع خاصی از دکوراسیون بدانید پیشنهاد می کنیم که اگر منزل شما کوچک است و زیر ۱۰۰ متر مربع متراژ دارد و دلتان می‌خواهد که از هر دو سبک کلاسیک و مدرن به صورت ترکیبی استفاده کنید، سبک غالب محیط و دکوراسیون را مدرن انتخاب کنید. زیرا سبک مدرن به نسبت دیگر سبک ها خلوت تر است و محیط را باز تر و بزرگتر نمایش می دهد و برای خانه های کوچک بسیار مناسب تر است. که در کنار آن هم می توانید از اجزای سنتی و کلاسیک استفاده کنید و ترکیب دو نوع را داشته باشید.

ولی اگر جزو آن دسته از خانواده هایی هستید که خوشبختانه منزل بزرگی دارید و مشکل فضا ندارید، بهتر است سبک غالب را کلاسیک انتخاب کنید تا منزل شما رسمی تر و لوکس تر به نظر برسد.

مبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی کرمی طرحدارمبل استیل کلاسیک سلطنتی طلایی کرمی طرحدار

 

مبل استیل کلاسیک سلطنتی مشکی کرمی طلاییمبل استیل کلاسیک سلطنتی مشکی کرمی طلایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *