وبلاگ

حس و حال خانه را در محیط کاری خود تجربه کنید

حس و حال خانه را در محیط کاري خود تجربه کنید

 

در بین انواع شرکت هایی که برای محیط کاری  و شرکت های مختلف محصولات مختلفی مثل مبلمان و میز وصندلی اداری طراحی می کنند گروهی از آنها سعی کردند که ارتباط نزدیکی با مشتری ها برقرار کنند و محصولاتی را تولید کنند که راحتی و آسایش مشتری‌ها را در بر داشته باشد و احساس آنها را درگیر کند.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

محصولاتی که این شرکت ها تولید می کنند توسط اداره ها و شرکت های بسیار معتبر دنیا هم خریداری شده است زیرا بیشتر آنها سعی دارند که محیط کاری خود را به گونه ای طراحی کنند که افراد نهایت آرامش را در آن داشته باشند و بتوانند از همه کارایی و خلاقیت خود در محیط کار و حرفه خود استفاده کنند. هدف اصلی این تولیدکنندگان برقراری حس و حال منزل در محیط کار بوده است.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

بیشتر افراد متوجه هستند که طراحی داخلی محیط های اداری می ‌تواند تأثیر چشمگیری روی روانشناسی کار آنها داشته باشد به همین خاطر چند گروه جدید تصمیم گرفتند برای محیط های جدید کاری فضایی را طراحی کنند که باعث شده افراد بسیار زیادی از گروه ها و شغل های مختلف به سمت این طراحی کشیده شوند و دلشان بخواهد از این محصولات در محیط کار خود استفاده کنند.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

در بعضی از این طراحی‌ها، طراحان تصمیم گرفتند که قسمت دکوراسیون اصلی اداره ها و شرکت ها را بگونه ای بازسازی کنند و مجددا طراحی را انجام دهند که شبیه خانه ای شود با تم اداره در واقع ترکیبی از خانه و محیط کاری توسط این طراحان پیاده‌سازی شد.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

حتی در بعضی از موارد تصمیم گرفتند که از خانه های ناتمام برای احداث یک شرکت و اداره استفاده کنند و دقیقا تمام پارامترها شبیه یک خانه بود ولی کارهای اداری در آن صورت می گیرد. موارد مختلفی مثل مبلمان اداری و شزلون ها و حتی میزهایی که بیشتر در خانه ها دیده می شود در محیط های اداری به کار گرفته شد و جالب بود که تأثیری که آنها می خواستند در محیط کار گذاشته شود واقعا گذاشته شد و باعث شد افراد در این محیط ها احساس راحتی بیشتری داشته باشند و راندمان کار آنها بالاتر برود.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

یکی از رنگ هایی که سعی کردند در این محیط‌ها خیلی استفاده کنند رنگ سبز بود زیرا این رنگ علاوه بر اینکه یک حس و حال مدرن در خانه ها و محیط کار به وجود می آورد باعث می شود که حس آرامش در افراد آن محیط برقرار شود که این افراد شامل کارمندان و مسئولان و همچنین ارباب رجوع ها بودند. زیرا همین طور که همه شما می دانید در آرامش، همه کارها به بهترین نحو انجام می شود و تمام افراد لایق این حس آرامش هستند.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

در بعضی دیگر از موارد سعی شد که از رنگ های مختلف و ترکیب آنها در محیط استفاده شود تا باعث شود کارمندان آن محیط انگیزه بیشتری پیدا کنند و فضای شادتری برای آنها فراهم شود تا از خستگی آنها که ساعت های زیادی که در طول روز کار کرده‌اند جلوگیری شود.

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

در بیشتر این محیط های کاری سعی شد که یک قسمت هایی را به صورت مشخص برای تایم های استراحت در نظر بگیرند و شبیه اتاق نشیمن درست کنند و یک جایی مثل کافه و یا آشپزخانه خانه وجود داشته باشد که بتوانند از آن قسمت نوشیدنی تهیه کنند و یا غذای خود را گرم کنند و کاملا حس و حال خانه در محیط اداری پیاده شود.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

.

محیط کاری در بعضی دیگر از موارد دیده شد که اگر در یک شرکت چند گروه مختلف وجود داشت که کارشان با یکدیگر متفاوت است برای هر گروه از این افراد رنگ کلی دکوراسیون متفاوت است. این کار باعث می شود که هم مشتری ها بتوانند راحت‌تر با افراد ارتباط برقرار کنند و آنها را شناسایی کنند و هم محیط زیباتر شده است و هم ترکیب رنگ ها تاثیر مثبت زیادی در ذهن افراد خواهد داشت.

 

دکوراسیون اداری

دکوراسیون اداری

.

توجه داشته باشید که همیشه برقراری حس و حال خوب باعث می شود که خلاقیت افراد رشد بیشتری داشته باشد و هیجان بیشتری در این افراد به وجود بیاید و این حس و حال مستقیما روی راندمان کار آنها تاثیر خواهد گذاشت. اگر می خواهید از این محیط ها الهام بگیرید و در فضای کاری خود آنها را پیاده کنید پیشنهاد می کنیم که نمونه هایی که برای شما آورده شد را سرلوحه دکوراسیون خود قرار دهید.

 

دکوراسیون اداریدکوراسیون اداری

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *