امb_400_0_16777215_00_images_article_1044.jpgروزه شما را با نکات مهم ديگري درباره مبلمان آشنا خواهيم کرد:
حتي اگر در ذهن خود دقيق بدانيد چه سبک و نوع مبلماني را بيشتر دوست داريد و همه ويژگي ها را نيز مشخص کرده باشيد، باز هم دغدغه کيفيت آن وجود خواهد داشت. مبل و کاناپه ها به طور کلي از دو نوع چوب نرم و سخت مانند چوب درخت گيلاس، گردو، درخت ساج، ماهگوني و … ساخته مي  شود.

از چوب هاي سخت معمولاً در ساخت مبلمان بسيار مرغوب و با کيفيت بالا استفاده مي شود اما چوب هاي نرم معمولاً از درختاني با ميوه هاي مخروطي شکل مانند درخت بلوط، سرو، ماموت و درخت سدر گرفته مي شود. چوب هاي نرم قبل از استفاده بايد براي مدت بيشتري بماند تا کاملاً خشک شود چون به طور کلي ماهيتي آسيب پذير دارد.کاناپه و مبل به طور کلي از چهار بخش اصلي فريم، فنرها، تشکچه ها و پارچه روکش تشکيل شده و کيفيت و دوام آن در گرو مرغوبيت اين چهار بخش است.

فريم: فريم مبل يا کاناپه استخوان بندي اصلي آن را تشکيل مي دهد. يک فريم خوب و مرغوب از چوب طبيعي خشک و بدون نم ساخته مي شود. در قسمت مفاصل فريم بايد پيچ کاري و چسب کاري کامل و اصولي انجام شده باشد و پايه مبل و کاناپه بايد به صورت يک تکه و بدون درز و بدون کمک پيچ و چسب به فريم متصل شده باشد.

فنرها:فنرهايي که مناسب و مرغوب است نه بيش از اندازه سفت و خشک و نه بيش از حد نرم است.

تشکچه : تشکچه هاي مبل ها از الياف طبيعي و مصنوعي متنوعي پر مي شود. بهترين نوع تشکچه ها انواعي است که سريع شکل و نرمي خود را از دست ندهد و حالتي ارتجاعي داشته باشد و به حالت اوليه برگردد.

پارچه رومبلي :پارچه هايي با الياف طبيعي مانند پنبه، کتان، پشم و ابريشم و پارچه هايي با الياف مصنوعي مانند پلي استر پارچه هايي است که براي روکش مبل از آن ها استفاده مي شود.

پارچه هاي بافته شده با الياف طبيعي بسيار لطيف و با دوام است اما نبايد براي مدت طولاني در مقابل تابش مستقيم نور خورشيد قرار گيرد. در عين حال پارچه هاي طبيعي مانند پارچه هاي پنبه اي در برابر لکه مقاومت کمتري نسبت به الياف مصنوعي دارد. اما پارچه هاي طبيعي راحت تر از الياف مصنوعي تميز مي شود و برخي از الياف مصنوعي مانند پلي استرها بسيار مقاوم و بادوام است و در صورت قرارگرفتن در مقابل نور مستقيم خورشيد خراب نمي شود

نحوه سفارش

شرکت مبلمان سارینا با سابقه چند ساله در تولید انواع مبلمان خانگی ، میز غذا خوری و تخت خواب با کادری مجرب در حال فعالیت می باشد. مبل های تولیدی این شرکت دارای بهترین کیفیت ساخت می باشند.

تمامی محصولات این کارگاه به صورت بخش بندی شده در سایت قرار گرفته اند که برای سفارش کافیست پس از انتخاب محصول مورد نظرتان، با ما تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

 

شرکت مبلمان سارینا

 

آدرس: تهران کمربندی آزادگان بعد از علی ابادقاجار بهر اتوبان مبل سارینا m. P

 

تلفن واحد فروش: 0902518733502155195087

 

ارتباط از طریق تلگرام: 09025187335